مسیر درمان- دسترسی آسان به پزشکان و مراکز درمان
آنچه باید درباره پوست بدانیم
آنچه  باید درباره پوست بدانیم

آنچه که باید درباره پوست خود بدانیم ؟

زیبایی و زیبا ماندن یا به بیان دیگر جوان ماندن تا حدود زیادی به سلامت پوست وابسته است ،ما در این مطلب هر آنچه باید درباره پوست بدانیم رابیان می کنیم.

آنچه که باید درباره پوست بدانیم آنست که پوست قدیمی ترین و حساس ترین عضو بدن بوده و اولین راه ارتباطی با محیط خارجی است.در واقع پوست دستگاه عصبی خارجی ما است،عضوی که اولین واکنش ها را نسبت به محیط نشان می دهد وارتباط خیلی زیادی با سیستم اعصاب مرکزی دارد.نقش اساسی در تنظیم فشار ،جریان خون و ترمیم و بازسازی خود ایفا میکند وکراتین می سازد.

ساختمان پوست در حال تجدید مداوم است و این فعالیت توسط سلول های لایه های عمقی آن تامین میشود. هر چهار ساعت یا حدود همین زمان پوست دو لایه جدید تشکیل می دهد .سلول های پوست و روده میتوانند صد ها هزار بار در زندگی یک فرد تعویض شوند.سلول های پوست پیش از یک میلیون بار در ساعت ریزش میکنند.

فاکتورهای بسیاری روی پوست تاثیر می گذارند .ژنتیک ،بالا رفتن سن ،هورمون ها ،بیماری هایی همچون دیابت فاکتور های داخلی هستند که بر روی پوست تاثیر می گذارند،اما برخی از آنها قابل کنترل نیستند . با این حال فاکتورهای خارجی مانند:گرما ،رطوبت ،آلودگی ، خشکی و…. قرار دارد که بر روی پوست تاثیر می گذارند .

برخی افراد احتیاط های افراطی جهت مراقبت از پوستشان از نرم و صاف بودن آن اتخاذ می کنند. در حالی  که بهترین راه های محافظت از پوست را نمی دانند. پوست در زیبایی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند ،همچنین یکی از اصلی ترین رکن های زیبایی محسوب می شود که بیشتر ،خانوم هابا بالا رفتن سن در مورد سلامت پوستشان تحت فشار قرار می گیرند.

وقتی که پای مراقبت از پوست و مو به میان می آید همه تصور می کنند،که باید کارهای خاصی مثل لایه برداری ،لیزر و… انجام دهند چه بسا که میتوانیم با مواد گیاهی و طبیعی فراوانی ریبایی را به پوست و مو و…. هدیه کنند . بی آنکه ضرر استفاده از لوازم آرایش را به همراه داشته باشند.

منبع:مجموع سلامت وزیبایی با طبیعت پوست از مهندس مهدی (فرشید)عماد،

برچسب ها: