مسیر درمان- دسترسی آسان به پزشکان و مراکز درمان

دیابت نوع ۲ وعلائم آن

دیابت نوع ۲ وعلائم آن

علائمی که در افرادی که به دیابت نوع مبتلا هستند مشاهده میشود

وقتی که شما دیابت نوع ۲ وعلائم آن را بشناسید میتوانید آن راکنترل کنید یا دچار این بیماری نشوید.

دیابت نوع ۲ دیابت غیر وابسته به انسولین هم گفته میشود .علیرغم اینکه بیشتر کسانی که به بیماری دیابت نوع ۲ مبتلا هستند را بالای ۵۰ سال تشکیل می دهد.ولی باعث این نمی شود که کودکان و جوانان در معرض بیماری نوع بیماری نوع ۲ نباشند .

چاقی ،بی تحرکی و وراثت از جمله عواملی است که باعث ابتلا به این بیماری می باشد.

وقتی که دبابت نوع ۲ بدن در شرایطی قرار میگیرد که قادر به استفاده و ذخیره گلوکز نمی باشد وگلوکز به جای تبدیل به انرژی به جریان خون برگشته وسبب ایجاد علائم مختلف میگردد.عدم توانایی انسولین کافی در بدن می شود .

علائم دیابت نوع ۲:

با داشتن علائم زیر به پزشک مراجعه کنید:

۱-پرونوشی (سیر نشدن از آب)

۲-تکرر ادرار

۳-تاری دید چشم

۴-زود عصبی شدن

۵- بی حس بودن بدن یا سوزش دست و پا

۶-عفونت  لثه ، مثانه ،پوست به صورت مکرر

۷-دیر خوب شدن زخم

۸-خستگی زیاد و غیرر قابل دلیل

اما باید مد نظر خود داشته باشید که دربعضی از موارد دیابت نوع ۲ هیچ علامتی وجود ندارد و بعضی از مبتلایان به دیابت نوع ۲ تا سالها از بیماری خود خبر ندارند.

درمان دیابت نوع۲:

فعلا درمان قطعی برای این بیماری پیدا نشده است البته باید بدانیم که برای مراحل ابتدایی به سادگی میتوان این بیماری را کنترل نمود .

کنترل کردن دیابت نوع ۲:

برای کنترل کردن قند خود اول باید از تغذیه سالم ،فعالیت های بدنی  و دوری از استرس را در کارهای روزمره جا داد . جالب است برانید فردی که از افزایش وزن خود رنج میبرد با کم کردن ۱۰درصد از وزن خود باعث کنترل قند خود میشود.

پیشگیری:

تحقیقات نشان داده است که تحرکات بدنی مانند ورزش کردن ،غذاهای سالم با قند طبیعی تاثیر به سزای در پیشگیری و یا به تاخیر انداختن این بیماری کمک میکنند.پ

منابع:سایت تبیان،

 

برچسب ها: