مسیر درمان- دسترسی آسان به پزشکان و مراکز درمان
رازهایی که برای روشن کردن پوست باید بدانید
رازهایی که برای روشن کردن پوست باید بدانید

مطالبی زیادی درباره روشن کردن پوست صورت وجود دارد . ما هم در این مطلب نکاتی را درباره پوست به صورت ساده در اختیار شما قرار میدهیم.

درمان های خانگی پوست

 

نخستین عاملی که باعث کدر به نظر رسیدن صورت در پایان روز میشود ، آلوده بودن صورت بر اثر تماس دائمی گرد و غبار هوا با چربی موجود در پوست صورت است . باکتری هایی که در منافذ پوست زندگی می کنند ، گاهی به ترشح برخی سموم می پردازند که انباشته شدن آن ها روی صورت در مدت زمان طولانی باعث کدر رسیدن پوست می گردد.

کارهایی ساده ای  که برای روشن کردن  پوست باید انجام دهید

شستشوی صورت با آب خنک و صابون گیاهی مانند گل ختمی در باز شدن رنگ چهره ، تنظیم چربی پوست و انقباض مویرگ های صورت بسیار مفید است . به محض پاک شدن سموم باکتری ها ، نه تنها ظاهر صورت بسیار شاداب تر میشود بلکه خستگی فرد نیز تا حدودی برطرف خواهد گردید.

راکد ماندن انرژی در نقاطی از صورت از دیگر علل کدر شدن پوست است . معمولا با ماساژ دادن آهسته قسمت خارجی چشم و نزدیک شقیقه ، بالاترین نقطه پیشانی و قسمت برجسته گونه انرژی راکد در این مناطق به جریان افتاده وخون به راحتی در مویرگ ها حرکت میکند ، غالبا با دیده شده است .

پس از چند دقیقه ماساژ ، چهره فرد گلگون شده و سردردهای موضعی و مقطعی نیز برطرف میشود .

نکته : خودداری جدی از استعمال سیگار ، الکل و مواد آرایشی نامرغوب و بهره بردن از خواب کافی در حفظ طراوت و زیبایی چهره بسیار مهم است .

با رعایت همین دستورات ساده نه تنها روند چروک افتادن پوست به تعویق می افتد بلکه رنگ داقعی چهره نیز تا حد قابل توجهی حفظ میشود . تمامی این تکنیک ها نه تنها برای بانوان بلکه برای سالم ماندن پوست آقایان هم نیز توصیه میشود .

روشن کردن پوست با گیاهان

1- انبه :

برای  باز شدن رنگ چهره یک ساعت قبل از غذا میل شود.

2-انار :

آب انار را گرفته و بدون مخلوط نمودن با چیز دیگری به پوست صورت خود بمالید .این عمل برای روشن شدن و تغذیه پوست بسیار مفید است.

 3- ترب :

خوردن ترب رنگ رخساره را باز میکند.

4. گوجه فرنگی :

برای باز شدن رنگ چهره و زیبایی صورت ، گوجه فرنگی را ورقه ای کرده و روی صورت بمالید.

5. هویج:

مالیدن هویج به صورت آن را باز میکند

منبع: کتاب مجموعه سلامت وزیبایی با طبیعت پوست ۱ از مهندس مهدی (فرشید) عماد