مسیر درمان- دسترسی آسان به پزشکان و مراکز درمان
راه های تشخیص فشار خون چیست؟
راه های تشخیص فشار خون  چیست؟

راه های تشخیص فشار خون چیست؟

شما در این مطلب با راه های تشخیص  فشار خون آشنا میشوید . شما بعد از خواندن این مطلب به طور مختصر با این بیماری آشنا میشوید.

فشار خون چیست: عبارت است از نیروی که خون در هر بار ظربان قلب بر دیواره سرخ رگ ها وارد می کند .

شریان( رگی که خون را از قلب به سایر نقاط بدن می‌رساند) باریک مقاومت را افزایش می دهد. هر چه شریان های شما باریک تر باشد ، فشار خون شما بیشتر میشود .در طولانی مدت ، افزایش فشار می تواند باعث مشکلات سلامتی از جمله بیماری های قلبی می شود .

فشار خون بالا به طور معمول در طی چند سال ایجاد می شود و آن فرد  معمولا هیج علامتی (در بدن)را متوجه نمی شود . اما در مدت طولانی ، افرایش فشار میتواند باعث بروز مشکلاتی از جمله بیماری های قلبی می شود .

تشخیص زودرس مهم است . قرائت منظم فشار خون میتواند به آن فرد و پزشکان  در تشخیص و علائم فشار خون تاثیر بسزایی داشته باشد .اگر فشار خون شما زیاد شده باشد ،ممکن است پزشک شما فشار خونتان را طی چند هفته مورد بررسی قرار دهد تا ببیند که این تعداد همچنان بالا می رود یا به سطح طبیعی خود بر می گردد .

درمان فشار خون بالا هم شامل داروه های تجویزی وهم تغییراتی درشیوه زندگی سالم است . اگر این بیماری درمان نشود میتواند منجر به مشکلاتی از جمله حمله قلبی و سکته  مغزی شود.

 راه های تشخیص فشار خون:

دربیماری فشار خون ممکن است کسی که دارای این بیماری هست علائمی را در بدن خود حس نکند به این دلیل است که پزشکان آن را قاتل خاموش می نامند .با این حال بعضی از حالات بدن را جزو علائم این بیماری دانست :

1-بالا رفتن دمای بدن

2-درد در ناحیه ی سینه

3-وجود لکه خون در ادرار

4-سردردغیر منتظره

منابع:سایتvclinic.io

 

برچسب ها: