مسیر درمان- دسترسی آسان به پزشکان و مراکز درمان
روش های طبیعی روشن کردن پوست
روش های طبیعی روشن کردن پوست

روش خانگی سفید کردن پوست

در این مطلب همراه شما هستیم با روش های طبیعی روشن کردن پوست.

سفید کردن پوست

رنگ پوست شما موضوعی وراثتی بوده وبستگی به میزان رنگدانه ملانین تولیدی توسط سلول های ملانوسیت پوست دارد . بطور طبیعی در برخی قسمت های بدن که در معرض نور خورشید قرار دارند ، سلول ها ی رنگدانه ای پوست ، رنگدانه بیشتری تولید می کنند که سبب تیره شدن پوست میگردد.

با برطرف شدن اثر آفتاب ، رنگ پوست به تدریج به حالت طبیعی خود بر میگردد.تیره شدن پوست به دلیل عدم استفاده صحیح از ضد آفتاب است .

در صورتی که از ضد آفتاب با SPF30 استفاده کنید، رنگ پوست طبیعی خواهد شد .

استفاده صحیح ضد آفتاب

استفاده صحیح ضد آفتاب به این معنی است که 30 دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، باید از آن استفاده کرد و هر 3 ساعت آن را تجدید نمود . البته عوامل محیطی هم میتواند بر کیفیت و حالت پوست افراد تاثیر بگذارد .

تغذیه خوب و حاوی مواد مورد نیاز بدن ، استفاده از لبنیات ، میوه ، داشتن فعالیت بدنی و ورزش ، در سلامتی وشادابی پوست موءثر است .

برای روشن کردن پوست ار ترکیبات حاوی هیدروکینون و آلفاهیدروکسی اسید استفاده می کنند که سبب مهار تولید رنگ دانه ملاتونین در سلول های رنگ دانه ای ملانوسیت پوست میشود .

شروع اثر این داروها ممکن است تا دو ماه طول کشیده و اثرات آن 2 تا 6 ماه بعد از قطع درمان نیز ممکن است نیز باقی بماند . از عوارض این کرم تا سوزش ، تحریک و حساسیت پوستی است و به خاطر داشته باشید هم زمان با استفاده از این دارو ها  از کرم  ضد آفتاب نیز استفاده کنید.

چند روش طبیعی سفید کردن پوست

1- چند برگ کلم سفید را در دولیوان آب ریخته و اجازه دهید تا روی حرارت آنقدر بجوشد تا یک لیوان آب از آن باقی بماند . سپس این عصاره راصاف کرده و پس از سرد شدن هر شب قبل از خواب آن را بر روی صورت خود با پنبه بمالید.

2-اگر هر روز صبح به کمک تکه ای پنبه ، آب لیمو را به پوست خود بمالید ، برای روشن کردن رنگ و تقویت و آرامش  پوست موثر است .

منیع این مطلب  کتاب مجموعه سلامت وزیبایی با طبیعت پوست 1  اثر مهندس مهدی(فرشید)عماد است برای دیدن روش های طبیعی بیشتر به این کتاب مراجعه کنید.

از همراهی شما با مطلب روش های طبیعی روشن کردن پوست سپاس گذارم.