مسیر درمان- دسترسی آسان به پزشکان و مراکز درمان
گامی جدید برای رفع چین وچروک صورت
گامی جدید برای رفع چین وچروک صورت

عضلات صورت ضعیف ، سست و شل شده به تمرین و گردش خون منظم نیاز دارند تا چین و چروکشان کاهش بیابد .

آموزش تصویری یوگای صورت

صورت شما در طول روز به شدت کار کرده و همچنین در معرض آسیب های عوامل محیطی ، مثل نور خورشید ، باد و لوازم آرایشی مختلف است .

درصورت تقریبا 16 عضله ، تعدداد زیادی استخوان و عروق خونی وجود دارد که کمک می کند تا کلیه این حرکات را با صورت خود انجام دهید .

یوگای صورت کمک می کند که بتوانید عضلات صورت را تقویت و همچنین خستگی روزمره را در آن بر طرف کنید ، جای آرامی پیدا نموده و تمرین های زیر را انجام دهید.

1- رها کردن زبان

زبانتان را برای 6 ثانیه به همین حالت نگه دارید ، در این حالت خیلی بهتر است حتی اگر اشک از چشمانتان جاری شود ، به تدریج بیشتر و بیشتر جریان خون در صورت شما جاری میشود که این همراه با هیجان است .

 

 

رها کردن زبان

 

 

2- چشمان

مردمک دو چشم را در حالت بسته به وسط پیشانی در بین دو ابرو متمایل کنید و تمرکزتان در همان قسمت باشد .

این تمرین به رها شدن عضلات شما کمک میکند و تا انگشتان پایتان آرامش پیدا می کنند .

3- صورت شیر

از طریق بینی تا جایی که میتوانید هوا وارد شش هایتان کرده و نگه دارید . حالا نفس را بیرون دهید ، از طریق دهان بدون آن که زبانتان حرکتی کند ، چشم هایتان را باز و بسته کنید.

این عمل را سه بار تکرار نمایید .

صورت شیر

تا جایی که میتوانید چشمانتان را باز کنید (مثل حالت سورپرایز شدن ) اما سعی نمایید قسمت بالای چشم حرکتی نکند ، در این حالت به یک نقطه برای 5 تا 10 ثانیه خیره شوید و این حالت را 4 بار تکرار کنید .

حالت شگفت زده یوگای صورت

عضلات گردن را حرکت دهید . در حالی که زبانتان را به ته سقف دهان می چسبانید ، به آرامی سرتان را به سمت چپ و عضلات گردن حرکت دهید.

سپس در همین حالت گردن را به سمت راست حرکت دهید .این تمرین قسمت پایین گونه کمک کرده و فرم مناسبی در چهره شما ایجاد می کند.

آموزش تصویری یوگای صورت

 

 

منبع :مجموع سلامت وزیبایی با طبیعت پوست از مهندس مهدی (فرشید)عماد.